Kdo jsme?

pořadatel:   Junák – český skaut, z. s.
900.11 Centrum vzdělávání Parvula
Pitterova 1, 130 00, Praha 3
jasan(zavinac)skaut.cz
   
vůdce kurzu:   Martin Adámek - Rumpál
Mezilesní 21, 142 00, Praha 4
rumpal(zavinac)skaut.cz

facebook:        @vlk.jasan

Instruktorský tým tvoří členové Centra vzdělávání Parvula. Jádrem týmu je instruktorský sbor ČLK Pračolek a VLK Jasan / Polojasno a Rumpálovi drsní kamarádi.

Nevím, zda lze říct můžete se těšit na setkání s ..., ale určitě se na kurzu potkáte s Rumpálem, Lampou, Pešlem, Kečupem, Vilíkem, Korádem, Fousáčem, Kamčou, Veverkou, Napoleonem, Aničkou, Tatarem, Makynou, Vojtou, Kulichem....

Že nevíte, kdo je kdo? Z toho si nic nedělejte! Alespoň budete ve stejné pozici jako my, taky nikoho z vás nebudeme znát.

Rumpál
prošel kryptoskautským “sovím” oddílem, ve kterém vedl roverské akce (nechte si někdy vyprávět, nepoznáte, jestli práší, nebo jestli se to opravdu stalo), a pak i celý soví oddíl. Jeho srdcovkou jsou tábory na zelené louce a krásné táborové stavby. Týpko postaví rychleji než většina lidí kupoli. O jeho vztahu k zimě svědčí i to, že na letní dovolené jezdí zásadně za polární kruh. Jasan, že vůdcem zimního kurzu nemohl být nikdo jiný.

Lampa
vyrostl v klučičím sovím oddíle, ve kterém pak vedl vlčata. Za prubířský kámen vůdce považuje rozjívená vlčata ve vlaku, nutno říct, že sám je zvládá levou zadní. Organizování akcí mu není cizí a hry jsou jeho jasná parketa. Zažil pravou ruskou zimu. Na běžkách uteče většině smrtelníků.

Pešl
čtyřsezonní rover, který obstojí v různých nadmořských výškách. Nevylučujeme, že má utajené dvojče. Stíhá toho totiž tolik a s takovým nadšením, že nás lepší vysvětlení nenapadá. Jeho jste možná ještě neviděli, ale jeho fotky a videa stopro.

Kečup
naše i vaše nejoblíbenější ochucovadlo. Čistě chlapecký oddíl na něm zanechal své laskavé stopy. S klidnou hlavou zmákne i děti, jejichž indiánské jméno by bylo: Výzva, Zešedivěli ze mně, Mám tisíc keců.

Vilík
naše fousatá lesní víla. O lese ví všechno, dejte mu dobrý nůž a postaví srub. Suché dřevo najde v lese i po týdnech vytrvalých dešťů (když budete hodní, možná vám prozradí jak). Kromě českých luhů a hájů zná jako své boty i Blízký a Střední východ. Na vandr možná občas jede i bez spacáku, ale bez džezvy nikdy.

Korádo
hýčkáme si ho proto, abychom nebyli osočeni z pragocentrismu, je totiž z Českého Brodu. A taky proto, že šéfuje zkušební komisi. Pokud do vaší rodné obce vedou koleje, pravděpodobně tam už někdy byl.

Napoleon
přezdívka nesouvisí s povahou. Na plánování a organizaci akcí je fakt machr.

Veverka
napsala ty třeskuté popisky ostatním, snad chápete, že o sobě to napsat nejde.

Tatar
šermuje na více skautských frontách - roveři, SOSka a Jasan. Kdo dělal blbosti na Obroku, tak se ho právem bál, ale na Jasanu se o vás postará líp než maminka.

Anička
válí ve více oblastech. Ale pokud máte malé sebevědomí, nedoporučujeme ji vyzvat na souboj v deskovkách, hodu do dálky nebo focení. S pravděpodobností hraničící s jistotou by vás porazila.

Kulich
jediný člověk, který plní úkoly dřív, než je stihneme napsat na seznam. Jak to dělá, nevíme, ale černý špičatý klobouk nemá, to jsme kontrolovali.

Makyna
tak tady dámy a pánové přestává legrace. Makyna na co sáhne, to dává. Středisko začala vést ve 20. Založila oddíl benjamínků v době, kdy tahle kategorie snad ani neměla název. Jestli jako my chcete tipy od někoho, kdo ví a umí, tady jste správně.

Vojta
rovering je fluidum skautingu. A Vojta je jeden z mála, který fluidum polapil víckrát. Možná je to tím uhrančivým pohledem... Možná je to marný a celou dobu nás jen lakuje.