Základní informace

Přihlašování na ročník 2020 je ukončeno.

VLK Jasan 2020 bude devátý ročník zimního vůdcovského lesního kurzu.

Pořadatel je skautské Centrum vzdělávání Parvula.

Proč zimní?

Protože skauti nemají zimní spánek a není důvod jezdit na lesní kurz jen v létě.
Zimní táboření má své kouzlo: to vám řekne i ten, který za něj považuje svačinu v altánu při výletě na běžkách. My vám prozradíme, jak se v zimě bydlí v týpku, jak se spí v záhrabu, když venku padají teplotní rekordy, nebo jaké to je, jet na vodu a ty brusle, co se původně braly jenom jako sranda, opravdu použít. A kdyby vám naše zkušenosti se středoevropskou zimou byly málo, poslechnete si drsoně, který prošel pláně dalekého severu. Větru a sněhu neporučíme, tak se možná stane, že budeme místo koulování společně určovat jarní kvítí.

Co nabízíme?

  • Tým zkušených instruktorů, kteří stále vedou oddíly s reálnými dětmi.
  • Sníh za krkem i teplo u kamen.
  • Teplou stravu a láskyplné zacházení.
  • Možnost získat vůdcovský dekret již do příštího letního tábora.

Co očekáváme?

Očekáváme vaší vůli být přístupní novým poznatkům a chuť si ověřit své vůdcovské kompetence.

Co můžete očekávat?

Vyzkoušíme si zimní táboření, ale budeme mít k dispozici i zázemí horské chaty, aby ti, jimž např. zdravotní stav nedovolí tábořit na sněhu, se mohli účastnit plnohodnotného programu.
Vyzkoušíme zimní sporty, běžky, sněžnice a další zimní radovánky. Čekají vás přednášky, diskuze, projektové i praktické úkoly.
Na konci ale nebudou klasické zkoušky z jednotlivých oborů. Některé kompetence si splníte průběžně během kurzu, k některým vás čeká domácí úkol a velkou část otestuje program Skautský rok. Zde vás čekají reálné úkoly ve zrychleném tempu opravdového roku.
Velké finále proběhne formou vašich prezentací ve stylu Pecha kucha. To znamená 20 slidů přesně načasovaných po 20 vteřinách, je to živelné a stručné.

Potřebuješ do příštího léta vůdcovskou zkoušku?

Stačí si jen udělat čas v termínech konání kurzu, vyplnit přihlášku a seznámit se s podmínkami kurzu.